Yorumlarımızın Tümü Velilerimiz Tarafından Yazılmıştır ve Velilerimizin Hassasiyeti Göz Önünde Bulundurularak Çocuklarımızın ve Velilerimizin İsimleri Açıklanmamıştır.

N…’nın Babası Ne Dedi?

Çaresiz değiliz-N’…nın babası

Biz kızımız N….’nın dikkat eksikliği sorunu olduğunu 5 yaşındayken anasınıfına başladığında öğretmenin bizi uyarmasıyla farkettik .El becerileri zayıftı , odaklanamıyor ve arkadaşlık kuramıyordu.

Ona seslenildiğinde sanki orada yokmuş gibi davranıyor,sizi duymuyordu. Anne baba olarak evladımızın akranlarından farklı, daha doğrusu geri de olması bizi üzüyordu. Arayış içerisine girdik. Ankara’ya, Eskişehir’e, Antalya’ya çeşitli psikiyatrislere gittik.

Bu arada kızımız 2 yıl anasınıfı, 1 yılda 1.sınıfı tamamladı. 1.sınıf boyunca psikiyatris dokturumuzun verdiği ilacı kullandık. Evet faydası oldu fakat ilacın etkisi geçmesi ile çocuk yayından çıkmış bir k gibi oluyor, durdurulamaz bir hal alıyordu. Sadece okulda derslerini iyi anlasın diye çocuğu sürekli ilaç ile baskılamak bizi vicdanen yaralıyordu.

Birşeyler yapmak lazımdı, ama ne? İşte tam bu arayışlar içindeyken BLC Dikkat ve Algı Merkezi’nin tabelasını gördüm o köşede. Önce internetten araştırdım. Ebeveylerin yorumlarını okudum. Herkes çok güzel şeylerden bahsediyordu ama bende hala bir şüphe vardı ama kaybedecek birşeyimizde yoktu. Denemekte fayda var dedik ve kızımız N…’nın 60 seyanslık eğitimi başladı. Bu arada yukarıda bahsetmeyi unuttuğum parmak emme sorunumuz vardı ki neler neler denedikte vazgeçiremedik bundan. Düşünebiliyor musunuz?

8 yaşına gelmiş çocuk hala parmak ağızda, sınıfta arkadaşlarının yanında. Çocukların ve bilinçsiz büyüklerin kızımız üzerindeki olumsuz davranışlarıda sorunları sarmal olmaktan öteye götürmüyordu. BLC’de eğitime başladığımızın 1.haftasında parmak emmenin ortadan kalkması bizi hem çok şaşırttı hem de inanılmaz sevinmemize sebep oldu. İlerleyen haftalarda kızımız artık bizimle göz teması kuruyor ve daha sakin tavırlar sergiliyordu. Olumlu gelişmeleri görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyordu. Şu an kızımız 3.sınıfa gidiyor.

Geçen 10 Kasım Törenlerinde ona görev verilmemiş olmasına rağmen öğretmenine gitmiş ve törende Atatürk ile ilgili şarkı söylemek istediğini iletmiş. Sağ olsun öğretmeni de bu isteğini kırmadı ve programın sonunda onu da sahneye çıkardılar ve daha önceden ezbere bildiği şarkıyı orada söyledi. Özgüveninin böyle yüksek olması bizi ne kadar mutlu etti bilemezsiniz.

Evet hala ufak tefek sorunlarımız var ama biliyoruz ki çözümsüz değil. Şunu da biz ebeveynlerin çok iyi bilmesi gerekiyor bence. Hiçkimsenin elinde sihirli değnek yok ki buna BLC’de dahil. Çocuğumuzun kafasına tık dokundursunda çocuğumuz düzelsin. Maalesef böyle bir dünya yok.

Önce kabulleneceğiz. ALLAH (cc) bize böyle bir çocuk nasip etti bizde ona göre yaşamayı öğreneğiz. Sadece çocuğa eğitim aldırmakla, veya ilaç vermekle srumluluğumuz bitmiyor. Asıl bizim eğitim almamız ve ona uygun yaşamamız ve de davranışlarımızı ona göre değiştirmemiz gerekiyor. Bunun içinde samimi şekilde çok araştırıp bu konuyla ilgili kaynakları okumamız gerekiyor. Bu konuda bize kaynak tavsiye ederek, yanlışlarımızı görmemizi sağlayarak BLC’nin çok büyük katkısı var. Anlayacağımız şey şu ki;maraton bitmedi, devam ediyor ama biz artık nasıl koşmamız gerektiğini biliyoruz. BLC’de bize her türlü yardımı, ilgi ve alakayı esirgemeyen, Duygu Hanım’a , Esra Hanım’lara , Elif Hanım’a çok teşekkür ederiz. Buna benzer nice teşekkür mesajları almanız dileğiyle…..

A…

Açık sözlü olmalıyım ki, başlarda bende çok önyargılıydım. Hele ki orada boyama yapmak çok zoruma gitmişti. 2.dönem benim için çok yoğun geçti ama 2. Dönem BLY ile mutlu oluyordum. Zamanım çok güzel geçiyordu. Orada yaptığım şeylerden mutlu oluyordum, hatta bitmeye yakın bitecek diye çok üzülmüştüm. BLC’ nin çok güzel bir ekibi var. Orada her şey çok güzel oturmuş. Lift’ e gelirsek üzerimde çok büyük faydalarını daha görmesem de artık kendimi daha iyi kontrol ettiğimi düşünüyorum. İnsanlar ile iletişimimin daha sağlıklı olduğu kanaatindeyim. Bence herkes lift yapmalı, çünkü herkese faydası olacaktır. Teşekkürler BLC Ailesi

İyi Çalışmalar 06.11.2017

E…

BLC Dikkat ve Algı Merkezine ,sosyal medyada reklamını görünce araştırmaya başladık. Programlarının çocuklarıma uygun olduğunu görünce kayıt yaptırmaya karar verdik. Afyon / Sandıklı ‘ da oturduğumuz için hızlandırılmış programına katıldık. Toplam 60 seanstı.

Büyük oğlum 9 yaşında şuanda 4. Sınıf öğrencisiydi. Kendisinde geçen sene başlayan dikkat eksikliği, özgüven eksikliği sorunları vardı. Öğretmeninden sürekli şikayetler alıyorduk. Arkadaşları yok denecek kadar azdı. Okula gitmek istemiyordu .Derslerin de düşmeler oldu. BLC kursuna gittikten sonra oğlumda çok güzel değişmeler oldu. Öncelikle özgüveni arttı. Arkadaşı yokken şuan birçok arkadaşı var ve sevilen biri. Derslerinde sınıf ortalamasının üstünde başarı gösteriyor .Notları şuana kadar hep 90 ve üzeri notlar. Okula severek gidiyor. Ve derslerine yardım almadan kendisi yapabiliyor.

Küçük oğlumda konuşma bozukluğu, hırçınlık ve kendini ifade edememe sorunları vardı. Derdini anlatamıyordu .

Konuşmalarında tek kelimelik sözcükler kullanıyordu. Çok hırçın ve sinirliydi. BLC kursundan sonra şuanda 5 yaşın da anasınıfına gidiyor, çok güzel gelişmeler oldu. Çok güzel cümle kurabiliyor. Hırçınlığı azaldı. Arkadaşları ve öğretmeniyle iletişimi çok güzel , sınıfın en sevilen ve en iyileri arasında.

AFYON BLC Dikkat Merkezi çalışanlarının ilgi ve alakası için çok teşekkür ederiz. Çocuklarımda olumlu gelişmeler onların sayesinde var . İyi ki varsınız , iyi ki tanımışız.

TEŞEKKÜRLER ….

A…’nın Velisi

Sevgili BLC Ailesi

Sizinle ilk olarak 2016,Mayıs ayında tanıştık ve akabinde Haziran 2017 ve Eylül 2017 tarihleri arasında hep bir aradaydık. Bu süre zarfında oğlum A… ‘le olan ilginiz ve A… haricinde bütün ailemiz ve ailemizin bütün sorunlarıyla yakından ilgilenmeniz, gerek gülerek gerekse ağlayarak anlattığımız her sorunumuzu sabırla dinlediğiniz ve sorunlarımızı var gücüyle elinizden geldiği kadar çözmeye çalıştığınız, oğlumun büyük korkularını benim bile çözemeyeceğim sorun, korku ve davranışlarını çözmeye çalıştığınız ve bunu gerçekten başardığınız, kurs bittiği halde elinizi üzerimizden çekmediğiniz için Duygu, Esra ve Elif hanıma sonsuz teşekkürler sizinle öyle içten bir aile olduk ki inanın kurs süreli olmasa herhalde oğlum büyüyesiye hep yanınızda olmasını isterdim. Duygu, Esra ve Elif Hanım sizi gerçekten çok sevdik. Daha birçok çocuğa umut olmanız dileğiyle mesleğinizde hepinize sonsuz başarılar dilerim.

O…’nın Annesi

Merhaba,

Benim adım N… Biz BLC ‘ ye başlamadan önce bizim dikkat dağınıklığı, ders yapmama davranış bozukluğu ve geceleri altına kaçırma problemlerimiz vardı.

Doktor tedavisi gördüğümüz halde çocuğumda hiçbir düzelme olmamıştı. Ayrıca çocuğumun kendine özgü güveni olmayan bir çocuktu. Çok araştırmalar yaptım. Ama hiçbir çare bulamamıştım. Bir gün facebook’ta BLC’nin reklam resmini gördüm. Kendi babamla görüştüm. Babamdan rica ederek BLC’ ye gidip görüşmesini istedim. BLC’ deki Duygu Hanımla görüşüp bizim için bir ön görüşme günü aldı. Duygu Hanım’la görüştükten sonra karar verip çocuğumun BLC ‘ ye başlaması için karar verdik.

Çocuğum BLC’ ye başladıktan sonra çok değişiklikler oldu. Çocuğum özgüvenini buldu. Daha sonra bizim için çok önemli olan alt kaçırma işlemi sonsuza kadar bitti. Derslerinde düzelme oldu. Çocuğumu iyi ki BLC ’ye gönderdim.

BLC ‘ de olan Duygu Hanım ,Elif Hanım ve Esra Hanıma çok teşekkür ederim. Katkılarınızdan dolayı…

Başka kişilere de öneride bulunuyorum. Ben pişman değilim ve iyiki de gönderdim. Benim çocuğum gibi olanlarında gitmesi için başka bir kişilerede önereceğim.

Her şey için teşekkür ederim BLC…

T…

DEĞERLİ BLC AİLESİ

Hayatta yolcuyuz ya hepimiz. Bu yolculukta bazı duraklar bazı özel molalar çıkartır ya Rabbim yolunuza, öyle özel öyle farklı öyle sıcacık bir yer çıktı BLC’ ile bize… Yüreğimizde yerinizi en özel bölgeye aldık hemen… Alakanız ilginiz, seviyeli saygılı üslubunuz, olumlu, anlayışlı yaklaşımınız iyi ki dedirtti bana hep…

Öncelikle çocuğu mutlu olunca ben daha çok mutlu olan velilerdenim… O kapınızdan kızımın mutlu, emin güvenilir bir yerde olmanın verdiği hisle kızım ilk günden çok sevdi hepinizi… Hep her seans sonrası gözlerinde o ışıltıyı, o sevinci yaşadım sayenizde… Emeğinize, yüreğinize sağlık… Allah’ım daim etsin emeğinizi. Açsın yollarınızı… Yolumuz hep böyle sıcacık, emin, içerikli, yararlı, olumlu insanların düşünceleriyle donanımlı özel yerlere çıksın…

BLC’ nin yararlarını, etkilerini, olumlu yanlarını kızımda görmeyi beklemeden o anki kızımdaki hislere odaklandım ben. Esra ablasından, Duygu öğretmenine, Elif ablasına bu üçgen kızımda mutluluk üçgeni olmuştu ilk günden. Daha ne isterdik. Oradaki öğrendiği oyunlar hayatımızın rengi oldu. Oradaki arkadaşlıkları özeldi. Tıpkı oradaki ablaları gibi özel… Kızımı daha önce böyle içten samimi görmemiştim. Size hemen ısındı hemen aldı yüreğine yeriniz bizde hep apayrı çok özel kalacak.

Y…’nin annesi

Y… geçen yıl eğitime başlamadan önce ödevlerini çok uzun zamanda yapıyordu. Sürekli yazdıklarını beğenmiyor tekrar tekrar siliyordu. Kitap okumada da çok isteksizdi. Çok stresli ve kaygılıydı. Okulda arkadaşlarıyla iletişim kuramıyor ya da kurmaktan kaçınıyor, oyunlara katılmamayı tercih ediyordu. Yeni ortamlara uyum sağlamakta zorlanıyor, çekiniyordu.

Çok mükemmelliyetçiydi, gereksiz şeylere kafasını takıyor kafasını onlarla meşgul ediyor, küçük şeylere öfkeleniyordu. Normalde çok dikkatli ve başarılı olduğu halde bu sebeplerle son zamanlarda derslerine ve önemli konulara dikkatini vermekte zorlanıyordu.

Şuan ise yaşadıklarımızın büyük kısmında çok olumlu değişimler oldu. Y… artık daha anlayışlı, daha rahat ve huzurlu. Sorumluluklarının gayet iyi farkında. Ödevlerini ben söylemeden yapmaya başlıyor, ödev başında gereksiz yere oyalanmadan seri bir şekilde yapıyor ve bitiriyor. Bitirdikten sonra bütün okul eşyalarını çantasına yerleştirip ortalığı toparlıyor ve düzenli bir şekilde kitap okuyor. Ayrıca özgüveninde de çok büyük gelişmeler oldu. Okulda ve okul dışında arkadaşlarıyla rahat iletişim kuruyor, oyunlara katılıyor, büyük küçük herkese duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade edebiliyor. Hatta geçtiğimiz aylarda bir gün bir çocuk programında sahneye çıkıp fıkra anlatmıştı, çok şaşırmıştım ve mutlu olmuştum. Ayrıca çevremizdeki birçok kişi Y… olumlu yönde çok değiştiğinin farkına varıyor ve ifade ediyorlar. İyi ki sizinle karşılaşmışız, çok şükür şimdi daha huzurluyuz. İlginiz, güler yüzünüz, emekleriniz ve diğer her şey için çok teşekkürler…

Y…’nin annesi